TANCERZ – ŁOWCA SNÓW


Warsztaty tańca współczesnego z Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim w malowniczo położonej wsi Burdąg na Mazurach, w otoczeniu lasów, jezior i łąk.


Miejsce: Studio Burdąg to unikalne miejsce stworzone przez artystów dla artystów. Znajduje się ono na zamkniętym terenie, oddalonym od wsi, co daje duże poczucie spokoju i komfortu. Na terenie posesji znajduje się duży ogród, a także jeziorko przekształcone na basen. Studio stworzone zostało z myślą o tancerzach, jest bardzo przestrzenne i profesjonalnie wyposażone ( podłoga baletowa , nagłośnienie, klimatyzacja).

W tym pięknym i niezwykle życzliwym dla artystów miejscu Anna Godowska i Sławek Krawczyński przygotowywali kilka ze swoich projektów artystycznych.

Więcej o Studiu Burdąg i miejscach noclegowych na stronie: www.burdagstudio.com


Opis warsztatów


Intensywny tygodniowy warsztat dla tancerzy i performerów o różnym stopniu zaawansowania i doświadczenia artystycznego poświęcony pracy ze snami, śnieniem i nieświadomością. Metoda zastosowana podczas warsztatów jest efektem naszej kilkunastoletniej pracy badawczej i artystycznej w zastosowaniu idei psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella w praktyce tańca. Zgodnie z tymi ideami śnienie jest permanentną rzeczywistością. Jest obecne tu i teraz w doświadczeniach ciała, w fantazjach, wspomnieniach, relacjach z innymi ludźmi. Dlatego istotą i zarazem wielką zaletą naszej metody jest możliwość pracy z każdym rodzajem indywidualnego i zbiorowego doświadczenia.

Warsztat uczy w jaki sposób korzystać z zasobów nieświadomości: jak odnajdywać jej impulsy, jak je rozwijać i przekształcać w taniec. Dzięki tym technikom można odkryć, głębiej poczuć i zrozumieć związki pomiędzy ciałem i psychiką, oraz sposoby jak te związki wykorzystać w procesie twórczym.

Ideą warsztatu jest pokazanie pomostu pomiędzy techniką tańca współczesnego a tańcem „źródłowym” rozumianym tu jako naturalny, energetyczny przepływ treści psychicznych i duchowych poprzez ciało.


ŁOWCA SNÓW


Łowca snów patrzy sercem, otwiera się na nieznane i wyrusza mu na spotkanie, poza horyzont zwyczajnej świadomości. Wyostrzając wszystkie zmysły, czeka, aż pojawi się poczucie, wizja, dźwięk albo zapach, który przykuje jego uwagę. Podążając za tymi impulsami i przemieniając w ruch wrażenia, które przepełniają jego ciało, wkracza do krainy snów, gdzie wszystkie codzienne zjawiska odsłaniają swoj niecodzienny wymiar, a jednocześnie to, co z początku zdawało się niepojęte, zwolna staje się bliskie. Stopniowo doświadczenie się pogłębia, a ruch przekształca się w taniec – sen zostaje pochwycony. Rodzi się tancerz niezwykły - tancerz łowca snów.

Jego ostateczną zdobyczą jest świeżość percepcji, nowa jakość świadomości, nowe twórcze spojrzenie, uważność, akceptacja oraz niezwykłe poczucie energii i radość. I w ten sposób jesteśmy u źródeł samego tańca.


TANCERZ – ŁOWCA SNÓW


stanowi syntezę naszych doświadczeń z realizacji projektu badawczego prowadzonego od 2004 roku pod nazwą Taniec Śniącego Ciała, a od 2013 roku jako Święto Snów.

Ten długofalowy projekt, inspirowany metodami Carla Gustawa Junga i Arnolda Mindella, realizowany był dzięki pomocy takich instytucji jak Centre national de la danse Pantin-Paris, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Centrum le Manege w Mons, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Ciało/Umysł.

Większość naszych przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych zrealizowaliśmy w ramach tego projektu, między innymi spektakle „Taniec śniącego ciała”, „Tańcząc Sarę Kane” , „Dion.is.us”, „Topinambur”, „Niżyński. Święto snów“ ,”Bataille i świt nowych dni”

NA COACHING ZAPRASZAMY :


Tancerki i tancerzy tańca współczesnego oraz performerów, którzy: postrzegają taniec i pracę z ciałem jako wehikuł do samopoznania i rozwoju są ciekawi wewnętrznych odkryć i otwarci, by się nimi dzielić z innymi są gotowi do przekraczania granic własnej samooceny i krytyki mają w sobie szczerość, cierpliwość, pokorę i uważność. Ze względu na komfort pracy ilość miejsc ograniczona.


ORGANIZACJA:


Program warsztatów:


19.08 (SOBOTA) – przyjazd, zakwaterowanie


18.00 – 20.00 wykład + ćwiczenia wprowadzające

20.15 – kolacja


20.08 – 25.08


8.30 – 9.00 śniadanie

10.00- 14 .00 coaching: lekcje techniki tańca współczesnego - Anna Godowska

(w ramach rozgrzewki między innymi wybrane ćwiczenia: oddechowe, pracy z głosem, aikido).

14.15 – 14.45  obiad

17.10 – 20.10  coaching: praca ze snami – Anna Godowska, Sławek Krawczyński

20.15 – kolacja


26.08


8.30 – 9.00  śniadanie

10.00 –14.00 coaching

14.15 -15.00 obiad


WyjazdCENA


warsztaty + zakwaterowanie + sala dostepna od 6 – 22

1.320zł – cena aktualna do 21 lipca, możliwość wpłaty w trzech ratach:


I rata – 320zł zaliczka potwierdzająca uczestnictwo w coachingu płatna do 20 czerwca

II rata – 500 zł płatna do 20 lipca

III rata – 500 zł płatna w dniu przyjazdu gotówką lub przelewem do 14 sierpnia


Po 21 lipca cena wynosi 1420 zł i możliwa jest płatność w dwóch ratach:


I rata – 700 zł płatna do 30 lipca

II rata – 720zł płatna w dniu przyjazdu gotówką lub przelewem do 14 sierpnia


Wyżywienie płatne oddzielnie:

3 posiłki dziennie - 350 zł (dzień przyjazdu kolacja , dzień wyjazdu śniadanie i obiad)

tylko obiady - 175zł

Jest możliwośc samodzielnego przygotowania posiłków (dostęp do wspólnej, bardzo przestronnej, w pełni wyposażonej kuchni).


Wpłaty prosimy dokonywać na Stowarzyszenie Scena 96, Ul. Raszyńska 32/44 lok.140 02-026 Warszawa.

numer rachunku: ING Bank Śląski S.A. 82 1050 1041 1000 0022 9220 3748

w tytule: Coaching Burdąg.


Zapisy i informacje: swietosnow@theriteofdreams.pl lub pod nr telefonu: 0-509- 326- 526